Boldog az a szerzetes, aki nem találja másban gyönyörűségét és örömét, mint egyedül az Úr szent beszédeiben és műveiben, s ezekkel örömben és vigasságban Isten szeretetére indítja embertársait.

Eredményesen zárult az „Assisi Szent Ferenc karácsonya Greccióban” pályázat Esztergomban

2023.12.20 Címkék:

Az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium országos pályázatot és tanulmányi versenyt hirdetett Assisi Szent Ferenc karácsonya Greccióban címmel. A vetélkedőt és a beérkezett egyéb pályaművek bemutatását, valamint a pályázat kiértékelését és eredményhirdetését december 17-én rendezték meg Esztergomban. 

A felhívást 2023 szeptemberében  a 800 éve, III. Honóriusz pápa által megerősített Regula és Szent Ferenc Greccióban állított élő betlehemének emlékére indították, melyre több mint nyolcvanan jelentkeztek az ország különböző részeiből, illetve a határon túlról is. A pályázatra több kategóriában lehetett pályázni egyénileg vagy csoportként betlehem-makettel, karácsonyi/betlehemi/grecciói tematikájú verssel és prózával vagy egyéb művészeti alkotással (rajz, kisfilm, fotó, zenemű stb.), és maximum 15 perces betlehemes előadással. A vetélkedőre Szent Ferenc életének és Regulájának ismeretéből 4-5 fős csoportokban neveztek a fiatalok.

A program a Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium tornatermében indult az általános iskolai és középiskolai korosztály vetélkedőjével délelőtt tíz órától. Ekkor már láthatóak voltak ugyanitt a kolostor földszinti kerengőjében a beérkezett és zsűrizett pályaművek is. A betlehemesek előadására és a pályázat eredményhirdetése, illetve a díjak átadására Esztergom főterén, a Széchenyi téren felállított karácsonyi színpadon került sor. A műsort Pindroch Csaba, az iskola öregdiákja, Jászai Mari-díjas színművész vezette, a díjakat Berhidai Piusz OFM tartományfőnök adta át a nyerteseknek.

Assisi Szent Ferenc karácsonya Greccióban pályázat eredményhirdetése

kép 1 / 13

Fotó: Keppel Dániel

Íme a díjazottak – gratulálunk mindenkinek!

Betlehem készítése (makett) – kategória

Gimnázium:

1. Nemcsics József (9.) – Budapesti Piarista Gimnázium
2. Kovács Bence László (10.) – Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium
3. Szarvas Noémi (10.) – Kossuth Zsuzsanna Technikum, Karácsond

Általános iskola:

1. Máté Szilvia Zsuzsanna (8.) Lemhényi Dezső Általános Iskola, Bp.
2. Drávamenti Körzeti Általános Iskola Darányi Tagiskolája, Kézműves szakkör
3. Édes Klára (5.) – Padányi Katolikus Iskola, Veszprém

Óvoda:

1. Szarvas Lili (4 éves) – Karácsond
2. Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola,
Óvoda és Bölcsőde: Katica csoport
3. Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda Felsőzsolcai Tagintézménye

ASK-különdíj:

1. 3. csoport: Keviczki Marcell, Kiss Barnabás, Péley Márton, Ruskó Erik, Sinka
Ádám, Sümegi Márton
2. 1. csoport: Szikra Zsombor Sándor, Szakál Vince Norbert, Nagy Viktor
3. 7. csoport: Gergely Hanna, Juhász Márk, Jakucs Zalán, Molnár-Kovács István, Rácz
Áron, Koreny Gábor

Művészeti alkotás – rajz kategória

Gimnázium:

1. Faragó Adrienn (10.) – Szent Hedvig Kollégium, Eger
2. Zsíros Anna Réka (11.) – Szent Hedvig Kollégium, Eger
3. Szarvas Noémi (10.) – Kossuth Zsuzsanna Technikum

Felső tagozat:

1. Weszely Petra Polett (7.) – Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola, Cegléd
2. Csiszár Menta (6.) – Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola, Cegléd
3. 6. osztályosok:Martin Hanga, Péli Réka, Petri Bianka, Szigeti Dóra (II. János Pál
Katolikus Általános Iskola és Óvoda Tázlári Tagintézménye)
különdíj: 4. osztály: Vörösváczki Dóra, Lehotay Luca, Müller Márta, Szakál Hanna,
Patai Dóra, Kanalas Anita (II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda Tázlári
Tagintézménye)

Alsó tagozat:

1. Krompaszky Fanni (4.) – Pomázi Német Nemzetiségi Általános Iskola
2. Kömlei Marcell – ASK 4-es csoport
3. Németh Beatrix Angelina (4.) – Meszlényi Zoltán Katolikus Általános Iskola

ASK:

1. Péley Márton 3-as csoport és Tóth Bence 4-es csoport
2. Ruskó Erik 3-as csoport
3. Argejó Olivér László 2-es csoport

Művészeti alkotások (kisfilm és zene, egyéb technika)

1. Németh-Hajnal Emília, Németh-Hajnal Gellért (A három király érkezése – kisfilm)
– Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola, Sopron, 4. oszt.
2. Erdős Luca 12. oszt. (Isten irgalma – zene) – Szent Angéla Ferences Általános
Iskola és Gimnázium
3. Markó Mátyás 8. oszt. (Lego betlehem – kisfilm) – Budapesti Piarista Gimnázium

Irodalmi alkotás kategória

Gimnázium:

1. Lőrincz Viola Eszter (10.) – Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium
2. Andrónyi Gáspár (9.) és Balázs Botond (12.) – Temesvári Pelbárt Ferences
Gimnázium és Kollégium
3. Peck Noémi (10.) – Szentendrei Ferences Gimnázium

Általános iskola:

1. Mike Borbála Sára (8.) – Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium
2. Ősi Janka (4.) – Kanizsai Dorottya Általános Iskola, Siklós
3. Marek Boróka Júlia (8.) és Kovács Gellért (8.) – Szentendrei Ferences Gimnázium
és Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium

 

Fotó: Keppel Dániel
Gellért Sára Mária
Ferences Média, 2023

Hozzászólások lezárva.